Elele Derneği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
ISPARTA

22 Eylül 2020

STK DAYANIŞMASI BAŞARDI
   Anasayfa > Projeler >> STK DAYANIŞMASI BAŞARDI
22 Aralık 2018 - Cumartesi

‘Duvarı Nem İnsanı Bağımlılık Yıkar’ sloganı ile ilimizde hazırlanan programda UYUMDER ve EL ELE DERNEĞİ, örnek bir dayanışma gösterdi. Düzenlenen gecede hem bağımlı çocukların hayat hikayeleri dinlendi hem de onların spor ve sevgiyle bağımlılıktan nasıl kurtulabileceğine vurgu yapıldı.

UYUMDER, ilimizde 4 yıldır uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda büyük emek harcıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni bir mekana da kavuşan derneğin bu faaliyetlerine destek ise ilimizin 13 yıldır başarı çalışmaları ile örnek gösterilen El Ele Derneği oldu. Dünya Şampiyonlarının da katıldığı bir gece düzenlenen dernekler, STK’ların el ele verdiğinde neler başarabileceğini gösterdi.

22 Aralık Cumartesi akşamı, Işıkkent Spor Salonu’nda düzenlenen programda önce kermes yapıldı. Kermeste UYUMDER, EL ELE DERNEĞİ üyeleri, gönüllüleri ve bu faaliyetlere destek olan kadınların el emeği göz nuru eserler satışa sunuldu, hazırladıkları gıdalar satıldı.  

Akşam ise UYUMDER sayesinde bağımlılıktan kurtulan bir genç hayat hikayesini salonu dolduranlara anlattı. Onun hikayesi 13 yıllık bağımlılığın ardından tedavi sürecini ve sonrasında hayata pozitif bakışını içeriyordu. Ona en büyük desteği veren annesinin yazdığı mektup okundu.

Müzik dinletisi ve diğer gösterilerin ardından UYUMDER AĞASI için hazırlanan kemerin açık artırma usulü satışına başlandı. Kemeri, 50 bin TL veren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın satın aldı ve ağa oldu.

Twitter
Bir Fikrim Var !
Facebook